znak Blazice
1359 - 2019

Aktuality

INFORMACE PRO OBČANY [16.03.2011]

Policie informuje:


     V současné době od počátku roku 2011 v teritoriu Obvodního oddělení  došlo k nárůstu trestné činnosti majetkového charakteru respektive krádežím. Předmětem zájmu pachatelů jsou především krádeže pohonných hmot ze zaparkovaných vozidel a strojů, krádeže stavebního materiálu a barevných kovů (okapové měděné svody, bronzové či měděné části památníků či náhrobků na hřbitovech apod.) a dále krádeže nářadí jako jsou sekačky, motorové pily, vrtačky apod.

     Dále upozorňujeme občany na nárůst kriminality páchané na seniorech osobami, které provádí podomní prodej předražených výrobků nevalné kvality, nebo se vydávají různě za kontrolory stavu elektroměru, vodoměru a pod., nebo zástupce sociálních služeb, či pod jinou legendou se snaží dostat do domu a následně odcizují fin. hotovost nebo jiné cennosti, nebo občany podvedou prodejem nekvalitního zboží či uzavřením nevýhodné smlouvy.

     Proto Policie ČR žádá občany, aby v případě výskytu podezřelých osob si zapamatovali nebo si zapsali i registrační značku vozidla, kterým se podezřelí  pohybovali, a o výskytu těchto osob informovali ihned policii na služební mobilní telefon Obvodního oddělení v Bystřici pod Hostýnem tel. čísla 725 074 420, případně na bezplatnou linku 158.

     Policie si váží odpovědného přístupu každého občana, který si všímá svého okolí a není k němu lhostejný. Děkujeme za spolupráci.

 

                                                                                                     prap. Bc. David Ides

                                                                                            inspektor OO PČR Bystřice p/Host.


« zpět
© 2019 všechna práva vyhrazena - obec Blazice, mapa webu, RSS aktualit
realizace: w-software.com